Exodermin Krem – Negatywne Opinie, Cena, Apteka, Forum, Gdzie Kupić?

Exodermin to krem ​​przeznaczony do obrony skóry w przypadku infekcji grzybiczych, który może wspomóc regenerację i gojenie, przynieść możliwe działanie odświeżające, zmiękczające i kojące. Formuła może być stosowana jako dodatek do zasad higieny oraz wszelkich konkretnych zabiegów i opiera się na doborze naturalnych składników.

Co to jest infekcja grzybicza?

Infekcja grzybicza, zwana również grzybicą, to choroba skóry wywoływana przez grzyby.

Istnieją miliony gatunków grzybów. Żyją w błocie, na roślinach, na powierzchniach domowych i na Twojej skórze. Czasami mogą prowadzić do problemów skórnych, takich jak wysypki lub guzy.

Objawy zakażenia grzybiczego

Grzybica skóry może powodować:

 • Podrażnienie
 • łuszcząca się skóra
 • Zaczerwienienie
 • Swędzący
 • Obrzęk
 • Pęcherze

Rodzaje infekcji grzybiczych

Infekcje grzybicze skóry mogą wystąpić w dowolnym miejscu na ciele. Niektóre z najczęstszych to  grzybica stóp ,  świąd pachwin ,  grzybica i  infekcje drożdżakowe.

https://www.dreamstime.com/stock-illustration-three-kinds-fungal-infections-types-infection-toe-image85758208

Stopa sportowca

Stopa sportowca, zwana także grzybicą stóp, to  infekcja grzybicza  stopy.

Grzyby  najlepiej rosną w ciepłych, wilgotnych miejscach ,  takich jak buty, skarpetki,  baseny  , szatnie i publiczne prysznice. Często spotyka się je latem oraz w gorącym, wilgotnym klimacie. Częściej zdarza się to u osób noszących obcisłe buty, nie zmieniających przepoconych skarpet, korzystających z publicznych łaźni i basenów.

Stopa sportowca powoduje

Grzyby  znajdujące się za stopą atlety żyją na martwej tkance  włosów , paznokci  u nóg i zewnętrznych warstwach skóry. Co najmniej cztery rodzaje grzybów mogą powodować infekcję. Najczęstszym jest Trichophyton rubrum .

Objawy stóp sportowca

Oznaki grzybicy stóp różnią się w zależności od osoby. Możesz mieć:

 • Łuszczenie się, pękanie i łuszczenie stóp
 • Pęcherze
 • Skóra zaczerwieniona, zmiękczona lub zniszczona
 • Swędzący
 • Palenie

Rodzaje grzybicy stóp

 • Międzycyfrowy.  Nazywa się to również infekcją sieciową palców. Większość osób ze stopą atlety ma tę formę. Zwykle występuje między twoimi dwoma najmniejszymi palcami. Infekcja może rozprzestrzenić się na podeszwę stopy.
 • Mokasyn.  Ta forma może rozpocząć się podrażnieniem, suchością, swędzeniem lub łuszczącą się skórą. Z biegiem czasu Twoja skóra może gęstnieć i pękać. Ta infekcja może obejmować całą podeszwę i rozciągać się na boki stopy.
 • Pęcherzykowy.  To najrzadszy rodzaj grzybicy. Zwykle zaczyna się od nagłego pojawienia się wypełnionych płynem pęcherzy, często na spodzie stopy. Mogą również pojawić się między palcami stóp, na pięcie lub na czubku stopy.

Diagnoza stopy sportowca

Nie wszystkie swędzące, łuszczące się stopy są spowodowane przez grzyby. Twój lekarz może zeskrobać kawałek skóry i spojrzeć na nią pod mikroskopem, aby sprawdzić inny stan.

Leczenie stóp sportowca

Lekarz może przepisać lek przeciwgrzybiczy do nałożenia na skórę lub, w ciężkich przypadkach, inny rodzaj do przyjmowania doustnie. Upewnij się, że stopy są czyste i suche.

Profilaktyka grzybicy stóp

Aby nie dopuścić do grzybicy stóp, noś sandały pod prysznic w miejscach publicznych, noś buty, które pozwalają stopom oddychać i myj stopy codziennie wodą z mydłem. Dokładnie je wysusz i użyj wysokiej jakości pudru do stóp.

Grzybica pachwiny

Rodzaj grzyba zwany grzybicą powoduje swędzenie pachwin. Infekcja znana jest również jako grzybica podudzi. Tinea uwielbia ciepłe, wilgotne obszary, takie jak genitalia, wewnętrzne uda i pośladki. Infekcje zdarzają się częściej latem lub w ciepłym, wilgotnym klimacie.

Swędzenie pachwin to czerwona, swędząca  wysypka  , która często ma kształt pierścienia.

Czy swędzenie pachwin jest zaraźliwe?

To tylko umiarkowanie zaraźliwe. Może przenosić się z osoby na osobę poprzez bezpośredni kontakt lub pośrednio poprzez przedmioty z grzybem na nich.

exodermin

Co to jest Exodermin

Exodermin to nowy krem dedykowany skórze stóp w przypadku infekcji grzybiczych . Jego stosowanie, stosowane jako dodatek do codziennej higieny, wszelkich zabiegów medycznych, zdrowego trybu życia i zbilansowanej diety może wspomóc powrót do prawidłowych funkcji skóry, gojenie, przynieść ewentualne działanie orzeźwiające, przeciwzapachowe, zmiękczające i kojące.

Jak stosować krem ​​i jakie zawiera składniki? Gdzie można kupić oryginalną wersję i co o niej myślą nabywcy, którzy z niej korzystali? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o nowym Exodermin!

Krem do stóp Exodermin: do czego służy? Dlaczego go używać?

Exodermin to krem do aplikacji na skórę stóp w przypadku infekcji grzybiczych. Zaburzenia wywoływane przez tego rodzaju grzyby mogą zaburzać prawidłowe funkcje skóry, powodować mniej lub bardziej intensywne swędzenie, ból i zaczerwienienie, obrzęk. Infekcje grzybicze mogą być przyczyną nieprawidłowych zachowań higienicznych, predyspozycji genetycznych oraz używania nieodpowiedniego i słabo oddychającego obuwia.

W takich przypadkach konieczne jest podjęcie odpowiednich środków ostrożności, zdrowy tryb życia oraz właściwa dieta, porady i zabiegi medyczne, którym może towarzyszyć również stosowanie kremu o specyficznej, naturalnej i delikatnej formule, jak np. nowy Exodermin. Jego stosowanie może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie skóry, nawilżenie najbardziej powierzchownych i głębokich warstw skóry właściwej, przyswojenie niezbędnych mikroelementów, pobudzenie krążenia i mikrokrążenia, przyniesie możliwy efekt łagodzący w przypadku świądu i suchości , obrzęk i ból, orzeźwiający i zmiękczający. 

Exodermin jest dostępny w opakowaniu w tubie o pojemności 50 ml, również praktycznym do noszenia przy sobie, nawet w podróży, można go całkowicie konserwować w temperaturze pokojowej. Dzięki koncentracji naturalnych składników krem ​​może również pomóc w przeciwdziałaniu nieprzyjemnemu zapachowi stóp spowodowanemu namnażaniem się infekcji grzybiczych.

Składniki wchodzą w skład receptury 

Nowy krem ​​dedykowany do aplikacji na skórę stóp, idealny w przypadku infekcji grzybiczych, zawiera w sobie mieszankę naturalnych składników dobranych tak, aby nie atakować skóry i ciała, ale wspierać główne funkcje podczas procesu gojenia . Wewnątrz preparatu znajdują się:

 • Olejek z drzewa herbacianego: może przyczynić się do gojenia się ran skóry, aby przyspieszyć proces gojenia.
 • Rumianek: dzięki potencjalnemu działaniu zmiękczającemu i łagodzącemu może wspomagać regularność funkcji skóry stóp, nawilżając i odświeżając. 
 • Propolis: może wspomóc przyswajanie przez skórę niezbędnych składników odżywczych.
 • Sosna zwyczajna: może działać odświeżająco, pomaga zwalczać nieprzyjemne zapachy na skórze stóp.
 • Masło shea: może przyczynić się do dobrego samopoczucia nawilżenia głębokich warstw skóry właściwej. 
exodermin

Świadczenia w przypadku infekcji grzybiczych 

W przypadku infekcji grzybiczych skóry stóp można również zastosować krem ​​np. Exodermin. Właściwie połączona z terapiami i poradami medycznymi, zdrowym trybem życia, regularnym odżywianiem i zasadami higieny, formuła może okazać się doskonałym wsparciem funkcji:

 • skórny
 • krążenie 
 • mikrokrążenie 
 • zapas nawilżający
 • działanie odświeżające w walce z odwodnieniem i nieprzyjemnymi zapachami 
 • działanie zmiękczające i kojące w walce z bólem i swędzeniem 

Sposób użycia: jak nakładać i dozować formułę? 

Exodermin jest łatwy w użyciu zarówno w domu, jak i zawsze przy sobie, nawet w razie potrzeby podróży. Produkt musi być używany zgodnie z zaleceniami producenta (w tym przypadku można zobaczyć, co jest opisane w ulotce dołączonej do opakowania lub w informacjach zapisanych na odwrocie opakowania zakupu). Krem najlepiej stosować w następujący sposób:

 • umyj i osusz skórę stóp 
 • nałóż gałkę kremu 
 • masuj aż do wchłonięcia 
 • nie wchodzić w kontakt z wodą w bezpośrednim okresie 

Exodermin – Opinie i referencje kupujących 

W przypadku grzybic stóp zawsze postępuję zgodnie z zaleceniami lekarskimi i stosuję również Exodermin, który polecam każdemu wypróbować z pierwszej ręki”.

„Exodermin naprawdę spełnił moje oczekiwania. Krem jest delikatny i szybko przyswajalny przez skórę, pomaga mi w utrzymaniu dobrego samopoczucia skóry w przypadku infekcji grzybiczych”. 

exodermin

Skutki uboczne i alergie 

Krem Exodermin można bezpiecznie stosować dzięki swojej naturalnej formule. Nie zaleca się jego stosowania w przypadku alergii na poszczególne składniki, w przypadku ran i blizn jeszcze w fazie gojenia. 

Exodermin: zakup, oficjalna strona, promocja i cena

Nowy Exodermin należy zamawiać wyłącznie na oficjalnej stronie producenta, gdzie można być pewnym, że nie zaryzykujecie oszustw i komercyjnych podróbek. Na stronie sprzedażowej prezentowane są wszystkie informacje oraz formularz zamówienia bezpośredniego, dzięki któremu możesz skorzystać z następującej oferty:

 • 1 tubka kremu Exodermin kosztuje teraz 50%.

Dodaj komentarz